GCLS dla Ukrainy

Dwudniowe szkolenie dla uczestników projektu

W dn. 18 – 20 paźziernika w Radomiu odbyło się dwudniowe szkolenie dla uczestników projektu Global Challenges Local Solutions. Jego celem było omówienie idei tworzenia zalążka sieci organizacji na Ukrainie, wzorowanej na sieci Ośrodków Działaj Lokalnie, i zasad przystąpienia do niej, a także integracja ODL-i z organizacjami z Ukrainy, stworzenie i opracowanie pomysłu na wspólny projekt oraz zaplanowanie przebiegu współpracy przy projekcie między ODL-em i organizacją ukraińską.


DZIEŃ I

Dzień pierwszy poświęcony był integracji uczestników oraz poruszenie kwestii teoretycznych, związanych z wymianą doświadczeń z funkcjonowania sieci ODL.

Na początku spotkania każdy z uczestników miał okazję krótkiego zaprezentowania działań reprezentowanej organizacji. Po przerwie obiadowej odbyła się prezentacja projektu Global Challenges Local Solutions (cele, działania, zakładane rezultaty) oraz prezentacja programu Działaj Lokalnie. Po nich trzej eksperci reprezentujący Ośrodki Działaj Lokalnie poprowadzili 45-minutowe prezentacje zakończone 15-minutowymi sesjami pytań od uczestników:

•    Barbara Margol – Dobre praktyki Ośrodków Działaj Lokalnie – Filantropia po Nidzicku.
•    Paweł Werbowy – Dobre praktyki Ośrodków Działaj Lokalnie – Współpraca z Biznesem.
•    Andrzej Tuszyński – Dobre praktyki z zakresu nawiązywania i podtrzymywania lokalnych partnerstw i współpracy.

DZIEŃ II

Drugiego dnia szkolenia uczestnicy przy wsparciu Iwony Olkowicz, ekspertki posiadającej 14-letnie doświadczenie w realizacji programu Działaj Lokalnie, stworzyli pomysły na projekty, które zostaną przez nich zgłoszone w konkursie na małe granty.

Warsztat podzielony był na 3 części:
1. Generowanie pomysłów i dobieranie się w pary projektowe.
2. Praca nad projektem.
3. Omówienie pierwszych planów, dopracowanie pomysłów i roli ODL.

Na zakończenie warsztatu grupy projektowe na forum zaprezentowały swoje pomysły na projekty.

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Ten serwis używa cookies, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.